Search

Ковачевски, Меџити и Агелер ќе го посетат реновираниот дел на Клиниката за гастроентерохепатологија

Премиерот Димитар Ковачевски денеска, заедно со амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер, ќе го посети реновираниот дел на Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија.

Ковачевски ќе биде придружуван од министерот за здравство, Фатмир Меџити.

Премиерот, министерот и амбасадорката ќе бидат пречекани од директорката на Клиниката, проф. д-р Калина Гривчева-Старделова.

Треба да знаете
Последни објави