Search

Инцидент на аеродромот во Келн, со автомобил влетал во луѓето, има повредени

Неколку лица се повредени кога маж влетал со автомобил во неколку пешаци и автомобили во паркинг гаража на германскиот аеродром Келн-Бон во петокот, јави германската новинска агенција DPA.

Полицијата соопшти дека има индиции дека мажот има проблеми со менталното здравје.

Треба да знаете
Последни објави