Search

Спасовски од трибина ги бодри македонските фудбалери

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва го следи во живо натпреварот помеѓу Македонија и Малта. Сподели фотографии на социјалната мрежа Фејсбук, па порача „Напред Македонија“.

„Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ечи за нашите најдобри фудбалери!

Прв предизвик на македонската репрезентација против Малта на патот кон Еевропското Првенство 2024!

Со нов дрес и нова енергија, НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“, порача Спасовски преку ФБ.

Треба да знаете
Последни објави