Search

Повреден скопјанец во Гази Баба додека извршувал работни задачи

Скопјанец на 30-годишна возраст се здобил со тешки телесни повреди дедека узвршувал работни задачи.

Според информациите од МВР, вчера во 17.30 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Р.Х.(30) од Скопје со тешка телесна повреда, со која се здобил додека извршувал работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и известен бил трудов инспектор.

Треба да знаете
Последни објави