Search

Свежо утро, а денот сончев со мала облачност

 Времето утре ќе биде свежо во утринските часови, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Треба да знаете
Последни објави