Search

(Видео) Страшни снимки од Еквадор: Има загинати и повредени, уништени згради и возила

Има загинати и повредени во силниот земјотрес во Еквадор. Потресот предизвика значителни штети и паника во оваа кревка земја која доживеа катастрофален земјотрес во 2016 година. Засега е потврдено дека животот го загубиле шест лица, меѓу кои и едно дете.

https://twitter.com/jmhidalgo/status/1637155275843969025?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1637155275843969025%7Ctwgr%5E10bc11b3ef82e58405471643fc0327d17afefa72%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmakfax.com.mk%2Fsvet%2Fd0b2d0b8d0b4d0b5d0be-d181d182d180d0b0d188d0bdd0b8-d181d0bdd0b8d0bcd0bad0b8-d0bed0b4-d0b5d0bad0b2d0b0d0b4d0bed180-d0b8d0bcd0b0-d0b7%2F
Треба да знаете
Последни објави