Search

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Нарањала во Еквадор.

Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 13 часот и 12 минути по локално време.

На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓето во паника излегуваат на улиците.

Треба да знаете
Последни објави