Search

Старица паднала во автобус на ЈСП и завршила во болница

На 14.03.2023 во 14.50 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Трета македонска бригaда”, М.Г.(71) од Скопје паднала во автобус на ЈСП, управуван од Д.В.(56) од Скопје,  во кој како патничка се превезувала.

Таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Треба да знаете
Последни објави