Search

Нов земјотрес ја стресе Романија

Нов земјотрес ја стресе Романија. Според првичните информации од онлајн сервисите, земјотресот бил со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот бил во Таргу Џиу.

Засега нема информации за материјална штета.

Треба да знаете
Последни објави