Search

Алтернатива ги напушта СДСМ

Првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши попладнево информираше дека неговата политичка партија излегува од Владата. Нивните тројца пратеници ќе делуваат самостојно

„Ние донесовме конечна одлука. Ние одлучивме дека Алтернатива со сите функционери ќе биде опозициска партија”, рече Африм Гаши, лидер на „Алтернатива

Треба да знаете
Последни објави