Search

Шок во Земун: Во замрзнувач пронашол замрзнато бебе, мислел дека е векна леб

З.М. (62) синоќа ја известил полицијата дека пронашол замрзнато тело на бебе во кеса додека чистел стар замрзнувач во куќа во Земун.

Полицијата веднаш излегла на терен и го известила заменикот на Вишото јавно обвинителство во Белград.

Како што се дознава, телото на новороденчето било спакувано во пластична кеса и било на дното на замрзнувачот.

Полицијата го испрашала З.М. кој тврдеше дека штотуку се вселил со своите четири деца и дека само сакал да го исчисти стариот замрзнувач. Не можеше да каже како телото на новороденчето завршило таму, пишува Телеграф.

Како што е познато, полицијата утврдува која е мајката на бебето. Обвинителот нареди да се изврши обдукција со која ќе се утврди возраста на бебето, како и начинот на кој е убиено. На телото на новороденчето немало видливи знаци на насилна смрт, но не можело да се процени колку долго било во замрзнувачот.

Треба да знаете
Последни објави