Search

Бред Пит ја продава куќата во која живееше со Анџелина Џоли

Актерот Бред Пит (59) ја продава луксузната вила во која живееше со актерката Анџелина Џоли (47), која по разводот остана негова сопственост.

Тој го стави на продажба имотот „Los Feliz“, а во Лос Анџелес ќе најде нешто помало и поскромно.

„Los Feliz“ се продава за 40 милиони долари.

Куќата ја купи од актерката Касандра Петерсон во 1994 година, а потоа плати 1,7 милиони долари за неа. Оттогаш, тој го прошири имотот со околното земјиште што го купи, во кое денес има тениско игралиште, голем базен и скејт парк.

Анџелина и Бред живееја на имотот до разводот и поголемиот дел од времето го поминуваа таму. Покрај оваа куќа, тие имаа уште неколку луксузни вили, кои ги поделија по разводот.

Треба да знаете
Последни објави