Search

Тренер по карате им покажувал експлицитни фотографии на девојчиња

Тренер на карате клуб во Скопје им покажувал експлицитни фотографии на малолетнички и од нив барал да фотографираат друга врсничка.

Случајот во полицијата го пријавиле мајките на девојчињата.

Според информациите од МВР, недоличните сцени се случувале за време на тренинзите и по завршувањето, во проториите на карате клубот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Треба да знаете
Последни објави