Search

(Фото) Целосно смрскан „цитроенот“ на загинатиот Јешиќ кој се забил во камион

На патот Рума-Јарак се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина тренерот и поранешен играч на Партизан, Миодраг Јешиќ.

Како што дознава „Новости“, несреќата се случила околу 10:30 часот. Јешиќ, кој загинал, бил зад воланот на „цитроен“ и во еден момент изгубил контрола, преминал на спротивната лента и директно удрил во камионот.

Несреќата се случила во правец на Јарко, истрага и истрага се во тек, а се утврдува зошто изгубил контрола – дали заспал или му е лошо или нешто друго. Сообраќајот на тој дел од патот е пренасочен.

Треба да знаете
Последни објави