Search

ФОТО: Јапонскиот селектор се поклони пред навивачите во знак на благодарност

Јапонија го заврши своето натпреварување на Светското првенство во Катар по поразот од Хрватска, а светот зборува за нивните почит и култура.

Селекторот на јапонската репрезентацаија Хаџиме Моријасу по денешниот натпревар им се поклони на навивачи на тој начин заблагодарувајќи им се за поддршката.

Инаку, навивачите на Јапонија го воодушевија светот со својата култура кога по секое нивно присуство на стадионите го собираа ѓубрето. Таква култура покажаа и членовите на националниот состав на Јапонија кои соблекувалната ја оставаа зад себе беспрекорно чиста.

Треба да знаете
Последни објави