Search

Пирс Морган: Роналдо нема да потпише за Ал-Наср!

Шпанска „Марка“ објави дека Кристијано Роналдо се договорил со Ал-Наср од Саудиска Арабија и договорот ќе го потпише на 1 јануари 2023 година, но познатиот новинар Пирс Морган тврди дека тоа не е вистина.

Морган напиша дека Роналдо нема да потпише за Ал-Наср, иако се шпекулираше дека Португалецот ќе добие 200 милиони евра по сезона од клубот.

„Повторно, не е вистина“, напиша Морган.

Треба да знаете
Последни објави