Search

Струга со победа го потврди првото место по есенскиот дел во ПМФЛ

Со одигрување на денешните пет натпревари заврши есенскиот дел од сезоната 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига. Лидер на табелата е Струга која како што го почна, така и ја заврши првата етапа.

Резултати на денешните средби од македонскиот фудбалски шампионат:

Македонија ЃП – Шкендија 1:3
Победа – Скопје 0:0
Шкупи – Брегалница 3:1
Струга – Академија Пандев 1:0
Тиквеш – Силекс 0:2

Табела: Струга 36 бодови, Шкупи 31, Шкендија 28, Силекс 26, Тиквеш 23, Брегалница 20, Работнички 18, Македонија ЃП 17, Академија Пандев 12, Победа 12, Скопје 10. 

Треба да знаете
Последни објави