Search

Пронајдено тело на починато лица во Орман

На 03.12.2022 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Орман, скопско, во близина на реката Лепенец, на место викано „Лески“, било пронајдено тело на починато лице.

Полициски службеници извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.
Треба да знаете
Последни објави