Search

Распоред за осминафиналните натпревари на СП во Катар

Познати се сите осминафинални двојки на 22. Светско фудбалско првенство кое се одржува во Катар. Возбудувањата со мечевите во кои повеќе репрезентациите кои поминаа нема да имаат шанса за поправен продолжувате утре и ќе се играат катадневно четири дена по два меча.

Распоред за осминафиналните натпреаври:

3 декември 16:00 часот  Холандија – САД

3 декември 20:00 Аргентина – Австралија

4 декември 16:00 Франција – Полска

4 декември 20:00 Англија – Сенегал

5 декември 16:00 Јапонија – Хрватска

5 декември 20:00 Бразил – Јужна Кореја

6 декември 16:00 Мароко – Шпанија

6 декември 20:00 Португалија – Швајцарија

Треба да знаете
Последни објави