Search

СДСМ: Мицкоски да не се крие зад Ковачки, туку да одговори дали на домашни и странски политичари им барал власт за да го смени Уставот

Христијан Мицкоски во заложништво на Димитар Апасиев, нема храброст да одговори на јавно поставени прашања, па затоа нарачува одговори од неговите извршители како што е дезертерот Драган Ковачки.
Мицкоски да не се крие зад Ковачки и да одговори на директно поставените прашања:
Дали на средби со домашни и странски политичари им велел дајте ми власт и ќе го сменам Уставот?
Од кого се барал власт Мицкоски за да го смени Уставот?
Познато е лицемерието на Мицкоски за државните и националните интереси кога во јавност зборува едно, а зад затворени врати сосема друго.
Мицкоски е слаб, уплашен и очаен, затоа се што прави, прави за да не заостане зад Апасиев.

 

Треба да знаете
Последни објави