Search

Канје Вест по вторпат ќе се кандидира за претседател

Канје Вест откри дека планира повторно да се кандидира за претседател.

Раперот се кандидираше за функцијата во 2020 година, но ја призна својата кандидатура дури откако освои само 50.000 гласови и не успеа да влезе во трката во неколку сојузни држави.

Но, сега е дециден дека ќе го фрли шеширот во рингот за следните избори во 2024 година. Тој откри дека го ангажирал Мајло Јанопулос, контроверезна личност од екстремната десница, за да помогне во неговата кампања.

Во видеото кое кружеше на Твитер во неделата, Канје вели: „Ова е Мајло, работи на кампањата“.

Треба да знаете
Последни објави