Search

Бруно Фернандеш: Македонија за Вардар

Бруно Фернандеш, еден од најдобрите фудбалери на денешницата, со порака го честита големиот јубилеј на нашиот клуб. Оваа фотографија нека сведочи за големината на нашиот Вардар, а за сите навивачи нека биде мотив плус – стои до фотографијата која ја објави македонскиот фудбалски клуб Вардар на фан страницата на Фејсбук.

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб утре со мечот против Железничар ќе прослави јубилеј од 75 години постоење. Свој мини јубилеј ќе има и навивачката група на „црвено-црните“, Комити Запад.

Натпреварот е закажан за утре, Градски стадион, 19:30 часот.

Треба да знаете
Последни објави