Search

Иличиќ се пресели во словенечки Марибор

 Играчот од средниот ред Јосип Иличиќ се врати во првенството на Словенија. Поранешниот играч на Аталанта се пресели во Марибор како слободен играч.  

Иличиќ за Марибор настапуваше во 2010 година. Договорот со 34-годишниот Словенец е на три години, тој ќе игра под бројот 72. 

Во август Аталанта и Иличиќ го раскинаа договорот со меѓусебна согласност. Во текот на кариерата во клубот од Бергамо, фудбалерот често пати ги пропушташе натпреварите поради психички проблеми. 

Треба да знаете
Последни објави