Search

Трајковски одигра 300 натпревари во кариерата

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски, одбележа 300 одигран натпревар во својата кариера. Натпреварот што го одигра Трајковски за својот клуб  Ал Фехја, против Ал Шабаб (1:2), беше 300.

Трајковски, пред Ал Фехја го носеше дресот на Цементарница, Интер Запрешиќ, Зулте Варегем, Мехелен, Палермо, Мајорка и Олборг.

Александар Трајковски за Македонија одиграл 81 натпревар и постигнал 20 голови.

Треба да знаете
Последни објави