Search

Македонските фудбалски аматери тргнаа со пораз во квалификациите од Регионалниот куп на УЕФА 

Македонската аматерска фудбалска репрезентација со пораз ги почна квалификациите во Регионалниот куп на УЕФА, откако попладнево загуби од селекцијата на Баварија со 2-0 (2-0).

Победникот на натпреварот беше одлучен по првото полувреме во кое германскиот тим поведе со 2-0 со головите на Винклер (13 минута) и Мајер (24).

Следен противник на избраниците на селекторот Жанко Савов во рамки на квалификациската група 5 ќе биде домаќинот, аматерскиот тим на регионот Лацио, на 2 октомври, додека во последното, трето, коло македонската селекција ќе игра против аматерскиот состав од Англија, Џерси, на 5 октомври.

Треба да знаете
Последни објави