Search

 Бразил прв фаворит за титулата на Мундијалот во Катар 

Реномираниот британски дневен весник Гардијан го издвои Бразил како најголем фаворит за одвојување на титулата на претстојното Светско фудбалско првенство во Катар. 

Зад Бразил во групата на топ 5 фаворити за освојување на светската титула следат Аргентина, Шпанија, Холандија и Германија. 

Светското првенство започнува на 18 ноември, а во воведниот натпревар ќе играат домаќинот Катар и Еквадор. 

Финалето е на програмата на 18 декември.

Треба да знаете
Последни објави