Search

Марко Роси: Се чувствувам добро во Унгарија, го ценам мојот договор со тимот

Селекторот на унгарската фудбалска репрезентација Марко Роси го сподели своето мислење за неговата иднината по поразот од Италија (0:2) во 6. коло од групата во Лигата на нации.

– За мене, кога потпишувате договор и се ракувате, мора да го одржите тој збор. Договорот истекува во декември 2025 година, го ценам тоа и сакам да останам до крај, освен ако не ме исфрлат порано. Се чувствувам добро во Унгарија, живеам во многу цивилизирана земја каде што тие го сакаат фудбалот, можеби дури и повеќе отколку во Италија, го цитира Роси, „Tutto Mercato”.

Педесет и осумгодишниот Роси ја предводи унгарската репрезентација од 2018 го дина. Унгарците групната фаза ја завршија на второто место во групата 3 од А дивизијата од Лигата на нации со 10 бода во 6 натпревари, оставајќи ги зад себе фудбалските гиганти Германија и Англија.

Треба да знаете
Последни објави