Search

Милевски со офанзивен тим: Трајковски, Миовски и Ристовски ги напаѓаат Бугарите

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20.45 часот) ја пречекува селекцијата на Бугарија во последниот натпревар од овој циклус во Лигата на нации. Селекторот Благоја Милевски и фудбалерите сакаат да ја израдуваат нацијата со победа, па затоа и поставеноста треба да биде офанзивна.

Напаѓачот Александар Трајковски, момчето кое ја потопи Италија во Палермо, се опорави од настинката и се очекува денеска да добие шанса како стартер. Планот е тој да делува како полушпиц и да ја добие улогата што на претходниот меч со Грузија ја имаше Елиф Елмас.

Трајковски пред него ќе ги има Бојан Миовски и Милан Ристовски во формација 3-4-1-2.

На голот ќе биде Столе Димитриевски, а триото во одбраната е Зајков, Велковски, Муслиу. На левата странична позиција ќе биде Езгјан Алиоски, а на десната повторно Стефан Ашковски. Централен играч за врска ќе биде капитенот Енис Барди.

Треба да знаете
Последни објави