Search

,,Градски” полупразен, голем број на гледачи не успеаја да влезат на арената (ВИДЕО)

На националната арена ,,Тодер Проески” во тек е натпреварот помеѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Бугарија, натпревар од рамки на група Ц од Лигата на нации.

Бугарија не беше мотив плус да се наполни стадионот, според информациите на арената се присутни околу 10.000 гледачи а голем број не успеаја да влезат од разни причини.

Иако преку разнии соопштенија ФФМ замолуваше за фер и коректно навивање, сепак бугарската химна беше исвиркана од присутните. Исто така можеше да се слушнат и извици од типот на ,,Бугари татари”.

 

Треба да знаете
Последни објави