Милан Илиевски нов шеф, Баже Илијоски во стручниот штаб на Работнички

Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички денес го именува Милан Илиевски за нов шеф на стручниот штаб. Тој доаѓа во тандем со Баже Илијоски кој ќе биде негов прв асистент.

– Двајцата од утре ја преземаат должноста и ќе го одржат првиот тренинг со тимот. Поранешните истакнати фудбалери на Работнички сега се враќаат во нова улога. Милан Илиевски беше дел од стручниот штаб на Игор Ангеловски во А-репрезентацијата на Македонија која успеа да обезбеди пласман на Европското првенство 2020 година, соопштија „дебармаалци” преку клупската веб-страница.

Во стручниот штаб на Милан Илиевски ќе бидат и Теодор Терзиев како кондициски тренер и Филип Ивановски кој ќе продолжи да работи со голманите.

Илиевски дебито на клупата ќе го има на натпреварот против Брегалница во Штип следниот викенд.

Треба да знаете
Последни објави