Search

Ненад Костески до 2025 година во Еурофарм Пелистер

Македонскиот ракометен репрезентативец Ненад Костески потпиша нов договор со Еурофарм Пелистер. Десното крило ќе остане најмалку до 2025 година во Битола.

„Ова ми е трета сезона тука, задоволен сум и се гледа голем напредок во оваа екипа. Клубот од година во година расте и тоа беше главна причина што го продолжив договорот. Се надевам на големи успеси и враќање на титулите во Купот и во домашното првенство во Битола. Наскоро ќе ја дознаеме групата во Европската лига, сите ја очекуваме. Ќе биде тешко, но ние имаме тим и капацитет, па се надевам дека ќе ја минеме групната фаза и ќе продолжиме понатаму“, изјави Костески.

Оваа сезона битолскиот клуб е фаворит за титулите во домашните натпреварувања откако го освои Суперкупот.

Треба да знаете
Последни објави