Search

Последни натпревари од групната фаза на Евробаскет 2022

На Европското кошаркарско првенство кое се одржува во четири земји, во текот на денешниот ден ќе се одиграат последните шест натпревари од групната фаза.

На распоредот се натпреварите од 5.коло во групите Ц и Д:
Финска – Холандија
Хрватска – Украина
Естонија – Грција
Чешка – Израел
Србија – Полска
Велика Британија – Италија.

Досега формирани се четири осминафинални двојки:
Турција – Франција
Шпанија – Литванија
Германија – Црна Гора
Словенија – Белгија.

Треба да знаете
Последни објави