Search

Касемиро заплака за време на прошталната церемонија во Реал Мадрид

Играчот од средниот ред Касемиро не можеше да ги задржи солзите за време на прошталната церемонија од шпанскиот и европски фудблски прева Реал Мадрид. Триесетгодишниот Бразилец заплака додека се присетуваше на неговите настапи во клубот.

– Тука поминав неверојатни моменти. Заминувам со спомени од последниот трофеј во Лигата на шампионите што го освоивме. Со Модриќ и Крос неизмерно уживав во фудбалот. Сакам да појаснам дека еден ден ќе се вратам да им возвратам на љубовта на навивачите, да продолжам да му помагам на овој клуб. И она што го научив овде ми даде сила да продолжам да играм во голем клуб како Манчестер јунајтед.

Ти благодарам претседателе, со тебе напред, овој клуб ќе има светла иднина и ќе продолжи да победува. Хала Мадрид! – изјави Касемиро.

На 19 август Манчестер јунајтед го објави купувањето на Касемиро од Реал Мадрид.

Според порталот „Трансфермаркт”, сумата на трансферот изнесувала 70,65 милиони евра.

Треба да знаете
Последни објави