Search

Втор дисциплински случај против Тухел, овојпат за коментарите за судијата Тејлор

Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) поднесе уште една дисциплинска постапка против менаџерот на Челси, Томас Тухел за неговите коментари за судијата Ентони Тејлор по 2:2 ремито со Тотенхем.

Во бурното лондонско дерби, Тотенхем се врати за реми со контроверзниот гол на Хери Кејн, моменти откако Кристијан Ромеро го повлече за коса Марк Кукуреља во 90. минута, нешто што не беше казнето од судијата Ентони Тејлор, но ниту од ВАР-судијата, Мајк Дин. Тухел и Антонио Конте потоа имаа конфликт при ракуваањето по крајот на мечот, за што посебно беше дисциплиниран. По мечот, Тухел изјави дека Тејлор веќе не треба да ги суди мечевите на Челси.

Треба да знаете
Последни објави