Search

Алиоски со голчиште ја потврди победата на Фенербахче!

Езѓан Алиоски доби само десетина минути игра за Фенербахче во мечот со Адана Демирспор, но и тоа му беше доволно да постигне прекрасен гол за потврда на 4:2 победата на својот тим.

Фенер имаа 3:0 водство на мечот по двата гола на Енер Валенсија и обидот на Миха Зајц, но гостите се вратија во игра со головите на Белханда и Ѕјуба, пред Алиоски во 80. минута да влезе во игра и четири минути подоцна да блесне.

 

https://twitter.com/i/status/1561813823140536320

Треба да знаете
Последни објави