Search

Ла Лига го претстави Столе Димитриевски: „Човекот- ѕид“ е подготвен за новата сезона

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски и во следната сезона ќе го брани голот на Рајо Ваљекано. Тој во минатиот шампионат беше еден од најдобрите чувари на мрежата, па Ла Лига го претстави како „Човекот – ѕид“.

Ретко која топка завршува зад неговиот грб…

Треба да знаете
Последни објави