Search

Се истумба „бмв“ кај Брод, загина жена, повредена малолетничка и возачот

На 02.08.2022 во 20.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод- Кичево, кај крстосницата за селото Лисичани, патничко возило „бмв” со регистарски ознаки од Македонски Брод, управувано од С.А.(45) од село Пласница, излетало од коловозот.

Возачот, сопатничката Е.А.(44) и уште една малолетна сопатничка од истото село биле пренесени во Општата болница во Кичево, каде Е.А.(44) починала, а кај С.А. и другата  сопатничка биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршиле Јавен обвинител и полициски екипи.

Треба да знаете
Последни објави