Search

Муареми ќе поднесе кривична против обвинителките Русковска, Трајчева и Јосифовска

Директорот на Финансиска полиција, Арафат Муареми, најави кривична пријава против обвинителката Вилма Русковска за претресот во Управата пред две недели. Се пожали и на лоша соработка со нејзиното Обвинителстово и на заобиколување за „големи“ предмети. Од Русковска засега нема коментар.

Кривична пријава против шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) Вилма Русковска најавија денеска од Управата за финансиска полиција, каде на 18 минатиот месец обвинителите извршија претрес. Кривична пријава ќе поднесат и против обвинителките Ивана Трајчева и Елизабета Јосифовска кои го извршиле претресот.

Треба да знаете
Последни објави