Search

(Видео) Голем пожар во магацин во Москва

Според извештаите на локалните медиуми и видеата на социјалните мрежи, во московскиот регион гори голем магацин.

Снимката покажува огромен облак чад кој се издига од објектот, кој изгледа како магацин за компанијата за е-трговија Ozon, пишува „Sky News“.

Засега нема индиции дека пожарот е поврзан со војната во Украина.

Треба да знаете
Последни објави