Search

Левандовски: Јазикот на Барселона е лесен за разбирање и прилагодување

Напаѓачот Роберт Левардовски е уверен дека нема да има проблем да се адаптира на распоредот на натпреварите на Барселона.

Полјакот говореше на прес-конференцијата пред натпреварот од третото коло на Барса против Јувентус, кој ќе се одигра на Котон Боул во Далас.

– Со потенцијалот и талентот што го има тимот, секогаш ќе се обидуваме да бидеме на врвот и да се бориме за трофеи. Ќе мораме да почекаме, но оваа сезона ќе биде многу подобра од минатата. Од првиот ден се чувствувам многу добро во тимот, сите ми помагаат, тоа кажува многу за мене, се чувствувам многу добро. Овој јазик на фудбалот е лесен за разбирање и лесен за прилагодување, рече Левандовски.

Тој нека цел за одреден број на голови во новата сезона.

– Ќе дадам сѐ од себе за да постигнам најмногу голови што можам. Секако, најважно е да победиш на натпреварите. Никогаш не мислам додека не почне сезоната колку голови ќе постигнам. Важно е што сум многу среќен што сум тука бидејќи гледам огромен потенцијал во овој тим и сигурен сум дека ќе играме подобро и подобро, рече тој.

Треба да знаете
Последни објави