Search

Ивановски подобар од Табако на турнирот во Австрија

Македонскиот тенисер Калин Ивановски го совлада Италијанецот Фаусто Табако на турнирот во Котинбрун во Австрија.

Со победа од 2-1 во сетови (4-6, 6-3 и 6-3) Ивановски се избори за осминафинале на турнирот во Австрија.

Следен противник на Ивановски е Андреа Гуериери од Италија.

Македонскиот тенисер на турнирот настапува и во двојки заедно со Адам Јурајда од Чешка.

Треба да знаете
Последни објави