Search

Пилот го приземјил авионот на автопат, полицијата го уапсила

Пилот во алкохолизирана состојба бил уапсен откако мал авион слетал на автопат југоисточно од Канзас Сити во американската држава Мисури, јавува Анадолија. Авионот слетал откако пилотот преку радио-врска кажал дека нема гориво, соопштија властите.

Поради несреќата источно од долината Граин, на околу 20 милји југоисточно од Канзас Сити, автопатот бил затворен јавуваат агенциите.

Авионот имал помал судар со заштитната ограда, но за среќа немало други поголеми штети или повредени, соопштиле за тамошните власти.

Пилотот бил единственото лице во авионот. Тој се здобил со полесни повреди и по апсењето бил хоспитализиран, соопштила полицијата, според агенциите.

Треба да знаете
Последни објави