Search

Нормализиран сообраќајот на автопатот Градско-Велес

Сообраќајот на автопатот Градско-Велес утринава од 06:45 часот е нормализиран, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Овој патен правец беше во прекин од 04:40 часот поради сообраќајна незгода.

На граничните премини, од македонска страна, утринава нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Треба да знаете
Последни објави