Search

(Видео) Активиран подводен дрон во потрагата по Мартин

Грчките спасувачки служби активираа подводен дрон во спасувачката акција за пронаоѓање на Мартин Јовановски – третиот Македонец исчезнат во невремето во саботата на Халкидики.

На снимката која ја објавија грчките медиуми се гледа како дронот ги пребарува водите во Егејското море.

Претходно денес братот на Јовановски на социјалните мрежи упати апел за помош, објавувајќи мапа од локацијата каде беше пронајден неговиот пријател Иван, кој беше спасен.

Потрагата по Мартин ќе продолжи и утре, договорија македонското и грчкото МНР.

Треба да знаете
Последни објави