Search

Македонските одбојкарки загубија и од Тунис на Медитеранските игри

Македонските одбојкарки денеска беа поразени со 0:3 (20:25, 11:25, 21:25) од Тунис во второто коло од групната фаза на Медитеранските игри во Оран.

Одбојкарите на Тунис доминираа во текот на целиот натпревар и го решија мечот со максимален резултат во своја корист.

Македонија вчера загуби од Египет со 1:3 во сетови.

Треба да знаете
Последни објави