Search

Одбојкарките поразени од Египет на Медитеранските игри во Алжир

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Египет во својот прв настап на Медитеранските игри во Алжир.

Египетските одбојкарки беа подобри во првиот сет со 25:20. Македонките возвратија посилно во вториот сет со убедливи 25:11. Следните два повторно ги доби Египет со 25:19 и 25:23.

Во Б-групата се и селекциите на Тунис и на Грција.

Македонските одбојкарки утре во 2.коло ќе се соочат со селекцијата на Тунис. Овој натпревар почнува во 13 часот.

Три часа претходно (од 10 часот) на теренот ќе се појави и машката македонска репрезентација, протибник е селекцијата на Египет.

Треба да знаете
Последни објави