Search

Лилард најави „бомба“- Дурант во Портланд

Првата ѕвезда на Портланд Трејлблејзерс, Демијен Лилард направи општ хаос во НБА лигата. Бекот на тимот од Орегон на својот инстаграм профил објави фотографија со Кевин Дурант каде и двајцата се облечени во дрес на Портланд.

Дјурант веќе изјави дека голема е шансата да го напушти Бруклин, откако не успеа мисијата со Кајри Ирвинг да стигнат до прстенот.

Дурант со Лилард ќе формира ново ѕвездено дуо, а за возврат Мрежичките ќе ги добијат Џош Харт, Енфирни Симонс, Насир Литл и три идни пикови од првата рунда на драфтот.

Со овој трејд се најавува распадот на Бруклин. Пред само половина година во овој тим играа Дурант, Харден и Ирвинг. Брадата замина во Филаделфија, додека и Кајри се подготвува за преселба.

Треба да знаете
Последни објави