Search

Почина поранешниот ракометен репрезентативец Тони Шопов

Поранешниот репрезентативец на Македонија тони Шопов, денеска ја загуби најважната животна битка.
Тони Шопов остави силен белег во македонскиот ракомет и како играч, репрезентативец, а потоа и како спортски работник од Велес.
Во последните пет години Шопов ја водеше најтешката битка во својот живот, со ракот на дебелото црево.
Во 2020 година беше покрената и хуманитарна акција за да се соберат 20.000 евра за лекување на Шопов, тогаш екс поранешниот ракометар привремено ја доби битката, но за жал денеска ја загуби битката со тешката болест.
Треба да знаете
Последни објави