Search

(Видео) Катаи и ја обезбеди двојната круна на Црвена звезда

Црвена звезда  ја крена и втората титула сезонава оставајќи го со празни раце вечниот ривал Партизан, откако по првенствената пресметка беше подобра и во финалето од Купот на Србија (2:1) на стадиониот „Рајко Митиќ“. Херојот на „црвено-белите“ беше  двојниот стрелец Александар Катаи.

Црвена звезда поведе во 26 минута, Партизан израмни преку Слободан Урошевиќ во 61 минута, за да десетина минути подцна Катаи по вторпата и донесе предност на сцвојата екипа и победа за ново големо славје.

Со ова избраниците на Дејан Станковиќ ја одбранија двојната круна во Србија или поточно по 12. пат имаат ваков  двоени учинок во една сезона.

Треба да знаете
Последни објави