Search

Ковачки одговори дали ВМРО-ДПМНЕ би коалицирала со ДУИ ако доколку победи на избори

Драган Ковачки член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во собранието, во вечерашното гостување на Телевизија 21 во емисијата „Клик Плус” одговори на прашањето дали доколку победи на избори, ВМРО-ДПМНЕ би коалицирала со ДУИ?

-Што би било, кога би било… Ние очекуваме убедлива победа и изборните резултати на крајот ќе ја формираат практично сликата, ќе мора да се договориме околу принципи околу кои што ќе мора сите да се обединиме доколку сакаме да формираме Влада, вели Ковачки.

Целата изјава во видеото:

Треба да знаете
Последни објави